Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslava sv. Martina

11. 11. 2011

V pátek 11. listopadu jsme se v 16h. sešli před naší školou. Přišli jsme plni očekávání.....v ruce jsme měli lampiony! Nejdříve jsme našimi rozsvícenými lucerničkami vytvořili na prostranství před školou veliké srdce - tak veliké, jak měl asi sv. Martin. sedlec-sv.-martin-051.jpgPřipomněli jsme si příběh o svatomartinské huse, poslechli příběh Martina v krásně přednesené básničce. Také jsme si zazpívali nejen naši lidovou píseň, ale také německou lidovou píseň v českém pojetí, která se v tento den zpívala určitě i v mnoha vesničkách velmi vzdálených od té naší - v německých krajích, kde má oslava sv. Martina již mnohaletou tradici. Krátkou hrou v podání našich žáků jsme také všem přihlížejícím přiblížili legendu, ve které se sv. Martin dělí o svůj plášť s nebohým žebrákem.

Poté jsme se vypravili na cestu - najdeme sv. Martina? Lampiony nám krásně svítily na cestu a naše kroky po kratší procházce obcí, zamířily do "lázní". Bude tam?

sedlec-sv.-martin-092.jpgMartina jsme nepotkali a ani v "lázních" nebyl....

Něco jsme zde však našli! Podkovičky, které nám tu zanechal jeho kůň - krásně voňavé, chutné, makové rohlíčky.

Nejenže jsme ochutnali, my se také s nimi podělili se svým kamarádem, rodiči, sourozenci, rodinou, paní učitelkami,....sv. Martin měl jistě velkou radost!

Ukázali jsme tímto dělením, že i  my máme stejně laskavé a štědré srdce jako on! A co teprve, když slyšel hezké básničky v podání našich školčátek? Pravda, děti měly slabé hlásky, tak jim na pomoc přispěchali rodiče a společně jsme na sv. Martina zavolali..... a on přijel!!

O atmosféře této velmi pěkné akce více vypoví fotografie níže uveřejněné.

Děkujeme maminkám a našim paní kuchařkám, které v prvopočáteční fázi ukázaly svá štědrá srdce - upečením rohlíčků a jejich darováním!

Děkujeme také všem dětem, které příběhem sv. Martina celý týden žily a s chutí se do akce zapojily!

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2011-2012 sv. Martin

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář