Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z OSLAVY DNE ZEMĚ

22. 4. 2012

Ačkoliv se po ránu v sobotu 21.4. sluníčko moc neukazovalo, nakonec nám prozářilo celou oslavu Dne Země. Po příchodu do přírodního areálu Turold, jsme zašli hned k jeskyni. Trochu nás zklamalo, že prohlídka byla z důvodu uspokojení všech příchozích kratší, ale i tak se nám velmi líbila. Průvodkyně měla vtipný komentář, viděli jsme pěkně osvětlenou výzdobu jeskyně i poslední netopýří spáče.

Pak nás již čekala svačina v trávě, procházka po jednotlivých stanovištích, kde si děti mohly vyzkoušet nejen své vědomosti a znalosti, ale také svoji zručnost. Na pódiu hrála kapela, se svým legračním programem vystoupili římští vojáci.

Ohledně vyhlašování nejlepších sběračů - kolektivů - jsme dopředu věděli, že jsme se umístili na předním místě. Na kterém, však organizátoři nechtěli prozradit. Při zaznění názvu první školy jsme zatajili dech - nebyl náš! Také druhý název nebyl náš!? Třetí název a veliké ocenění z místa vyhlašovatele sběru  - CEV Pálavy - ale i ostatních přítomných - za skoro neskutečné množství nasbíraných kilogramů hliníku a baterií!! No, a vzhledem k tomu, že se umístění vyhlašovalo od třetího místa, pak jistě už víte, že jsme obsadili 1.MÍSTO!!

Obdiv si naše maličká školička (a tím mám na mysli děti z MŠ a žáky ZŠ) získala již před lety a letos jen svoji pozici potvrdila. Vzhledem k počtu dětí a žáků a počtu nasbíraných kilogramů baterií a hliníku je ve srovnání s ostatními školami náš sběr mimořádný!! A věřte, že to, co nyní děti berou jako hru, se pro ně v letech příštích stane samozřejmostí! Nemít kolem sebe zničené prostředí je opravdu velmi záslužný čin! Za to patří poděkování rodičům, široké rodině malých sběračů, ale i paní učitelkám a naší paní školnici, která trpělivě veškerý sběr kontroluje, třídí a vede evidenci. Za bezchybný sběr jsme byli při vyhlašování také pochváleni.

Na zpáteční cestě k vlaku jsme se stavili na Kozím hrádku, kam nás paní průvodkyně pustila zcela zdarma. Pokochali jsme se výhledem do okolí, určili si pár míst a pak již hurá na nádraží.

Už při cestě domů jsme se domlouvali na naší příští účasti. Jen děti navrhovaly pozdější odjezd, tak se jim zde líbilo!

Článek CEV Pálava

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář