Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní činnost školní družiny

V tomto ročním období si děti všímaly a začaly více vnímat krásu přírody. Letošní podzim nám nabídl velmi pestrou, zajímavou, širokou škálu barev, kterou nešlo přehlédnout na našich vycházkách.  

 

Nasbírali jsme si všechno, co nám cestou cvrnklo do nosu – mech, šípky, bodláky, šišky, listy a jiné přírodniny, které nás motivovaly k výrobě závěsných dekorací a malých adventních věnečků.

Pokusili jsme se také o sádrovou práci. Přinést si tácky s motivem – tak zněl úkol pro naše žáky. Nevěděli však, co je čeká. Sádru jsem měla na starost já. Překvapení se objevilo hned po prvních odlitcích. Nadšení, ale i smutek zavládl, když v tom shonu, dělat stále více a více obrázků, se rozbil nějaký ten výrobek. Děti nechtěly jít ani domů, jenom aby měl každý ten nejkrásnější. A povedlo se. Slíbili jsme si, že v tom budeme ještě pokračovat. To z nás už budou skoro umělci.  

 

No podívejte se sami! 

Při barvení si vyzkoušeli trpělivost vedení tahů štětcem, kde se nesprávný úchop a třes ruky, okamžitě projevil.  

I další úkol žácí splnili, tedy ještě stále plní. Sbíráme čajové obaly, ze kterých jsme si vyrobili vánoční přáníčka pro Ježíška a prostírání pro maminky. 

 

Vyrábění a tvoření těchto prací vede žáky k procvičování nejen jemné motoriky, převážně u mladších dětí, ale i trpělivosti, která se ne vždy dostaví hned na začátku. Ale věřte, že konečné překvapení stojí za to. Svědčí o tom spokojenost žáků.  Po skvěle odvedené práci, tělo odlehčíme pohybem a to na nikoli tanečním parketu, ale na koberci. To je místo, kde probíhá – recitační, pěvecká a taneční soutěž. 

Taneční zatím vyhrává. Překvapení na vás čeká na besídce.

M.Bábíčková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář