Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční dílnička ve Valticích

Dnes jsme měli velmi pestrý den! Ráno se mnozí nemohli dočkat, protože jsme spolu s předškoláčky vyjížděli do sousedního města Valtice na návštěvu do NZM.

Sympatické průvodkyně nás provedly jejich mini ZOO  i nově nainstalovanou vánoční výstavou a jejich neméně sympatický kolega nám ukázal řadu strojů potřebných pro obdělávání pole i zpracovávání hroznů.

Zaujalo nás všechno! Navíc jsme si domů odnesli námi ručně vyrobené ozdoby na stromeček. Že se nám povedly?!

No, a když jsme přijeli do školy, překvapeně jsme hleděli na čerty, kteří za námi přišli do třídy... Na nabídku, že si některé žáky odvedou do pekla, kývli čertům hned dva naši "zlobílci"....ale my jsme usměvavé čerty nechtěli obrat o jejich klid v pekle a raději jsme si "své milované žáky" nechali ve škole!

Dalším překvapením bylo, že čerti s sebou donesli nadílku, kterou tu Mikuláš zanechal. Moc jsme tomu nechtěli věřit, ale když čerti tvrdili, že na balíčcích je opravdu naše adresa, rádi jsme je nechali žáčkům rozdat.

A tím ještě dnešní den plný dojmů a překvapení neskončil - viz. článek Posílání přání Ježíškovi, rozsvěcení vánočního stromečku.

Děkujeme tímto hodnému Mikuláši (panu Červenákovi) za jeho nadílku!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář