Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Mikulášský" týden

Celý tento týden se nesl již ve vánoční či Mikulášské náladě. Při každé práci na nás vykukoval stromeček, Mikuláš a jiné vánočně - mikulášské motivy. Pracovali jsme velmi usilovně.

Nezanedbávali jsme ani přípravu na slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku. A tak jsme zpívali, doprovázeli se na nástroje i přednášeli krásné vánoční básničky.

Ve čtvrtek 5.12. naši školu navštívili čerti! Vlastně - přišli o den dříve a bylo jich spousta! Ale byli hrozně roztomilí a zazpívali nám písničku, kterou jsme oplatili také písničkou.

Ten pravý - docela dost nabroušený čert - přišel opravdu až ve čtvrtek. Do pekla si s sebou chtěl odnést pár dětiček, ale protože některé byly zrovna na plavání, nechal se přemluvit, že se pro ně nevrátí....měl však podmínku! Museli jsme zjistit jeho jméno. A měli jsme na splnění všech jeho úkolů velmi málo času! Přesto se nám nakonec podařilo zlobivé spolužáky před peklem zachránit - 4 minuty před vypršením povolené doby se nám podařilo rozlousknout čertovo jméno: ČERCHAN.

A navíc nám tu Mikuláš zanechal balíček plný zdravých pochoutek a krásné pexeso s obecním logem a pejsky.

"Školního" čerta jsme zahnali...ale jak to dopadne večer doma????

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář