Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z dění ve školce i ve škole

8. 12. 2016

Blllll..., ozývalo se v poslední době naší školkou. Děti se těšily na Mikuláše, proto veškeré hry a činnosti byly zaměřeny k této tradici. Hrály si na čertíky, vyráběly řetězy atd. A pak se konečně dočkaly jeho příchodu a s ním i anděla a dvou čertů. I přes trochu strachování ze sebe vysoukaly několik písniček či básniček a za slib, že už budou poslouchat, pak obdržely balíček s ovocem.

Překvapením a dalším dárečkem pro ně bylo také představení kouzelníka. Starší děti si navíc udělaly výlet vláčkem do zemědělského muzea ve Valticích. Prohlédly si tam výstavu betlémů z různých materiálů a ve výtvarné dílničce si vyrobily krásný vánoční závěs. Spokojené se pak autobusem vrátily do MŠ.

Havelková Dana

 

Žáci ve škole tento týden také pilně pracovali. Veškerým učivem se prolínal adventní čas a ten je vidět také všude kolem nás - od stromečku až po adventní kalendář a čertovské řetězy.

A i když to chvíli vypadalo, že Mikuláš na žáky a děti ve škole zapomněl...nebylo tomu tak! Nejdříve poslal - jako malé překvapení - kouzelníka s jeho milým představením.

Následně už přišel i on sám. Sám však nebyl a čerti "zlobivým" dětičkám nahnali trochu strachu. devil Do pekla si však nikoho neodnesli. Naopak! Odnášeli si žáci.....malou nadílku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář