Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beseda s pamětnicemi

6. 10. 2018

pátek 5. října dopoledne v naší škole proběhla beseda o obci Sedlec. Pozvání přijaly paní Čelovská Marie a paní Vyhnátová Jana, které žákům poutavě a zajímavě vyprávěly o dřívějším životě v Sedleci a událostech, které tady prožívaly.  Seznámily děti například s tím, kolik tady bylo škol, kde dříve stály, kdy a jak byla postavena naše škola a jakým způsobem se tehdy vyučovalo. Žáci se dozvěděli informace o  památných  budovách - lázně, sýpka.., k čemu se dříve užívaly a co je v nich nyní. Ochotně dětem odpovídaly na otázky, při nichž žáky překvapily různými zajímavostmi o jejich prarodičích nebo praprarodičích.

Velmi děkujeme oběma pamětnicím za krásné dopoledne.

Johanidesová Šárka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář