Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z oslavy svátku sv. Martina

13. 11. 2017

Zamračeno, větrno a pocitová teplota nižší než ta na teploměru….takové počasí bylo v předvečer svátku sv. Martina. I přesto se nás na připomenutí jeho milosrdného činu sešlo poměrně dost.

A Martin nás za to odměnil svou přítomností. Se svými světlonosiči prošel v čele lampiónového průvodu velkou částí obce.

Po jeho odjezdu jsme se podělili o upečené podkovičky, které symbolicky navazují na Martinův akt solidarity. Ani na další tradici – svěcení vína jsme nezapomněli – slavnostní akt provedl opět pan probošt Pacner.  

A když dospělí ochutnávali mladé víno nebo se zahřívali pitím grogu, děti se šly podívat po stopách sv. Martina. Opět našly podkovičky - nejen ty světelné na zemi, ale také čokoládové.

Další světýlka naděje v podobě krásného ohňostroje jsme pak obdivovali všichni.

Věřím, že se nejen Martinovi líbila oslava jeho svátku, ale že si z ní mnozí odnesli střípky jeho odkazu - lidské sounáležitosti a člověčenství. heart

 

Moc děkuji všem, kteří se zapojili do přípravy i hladkého průběhu celé akce – dětem a žákům – i těm odrostlejším v rolích světlonosičů, maminkám a babičkám pekařkám, všem kolegyním ze školy, panu proboštovi, panu starostovi a jeho spolupracovníkům, ZD Sedlec a paní Ježové, panu Švajdovi, místním hasičům, panu Gembickému a panu Tövišovi i dalším přátelům školy....a samozřejmě hlavním aktérům oslavy - paní Kardosové a koni Lybarkovi. yes

 

Fotografie z oslavy pořízené námi jsou zde....další zveřejníme hned po obdržení od fotografa pana Töviše.

M.Schallenbergerová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář