Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. adventní týden ve škole i školce

5. 12. 2017

Krásně nazdobený a osvícený stromeček, pod ním živý betlém a koledy, jejichž text si všichni přítomní mohli přečíst na zdi kostela -  tak byl zahájen adventní čas v Sedlci.

A ač nám počasí nepřálo a i technice se to v závěru nelíbilo, věřím, že jsme si zpíváním navodili příjemnou vánoční atmosféru, kterou jsme si – kromě studených nohou – odnášeli domů.

Děti tvořící betlém byly krásné a tak trochu již i napovídaly, co vás čeká na vánoční besídce. Tam v teple zhlédnete vánoční příběh a společně si zazpíváme i tu naši poslední písničku, která sice už nebude překvapením, ale o to víc se na její zpívání můžete těšit.

Překvapením, které však děti i žáci tak nějak už očekávali, byl příchod "nebeské čtveřice" do školy. Pravda, k Mikulášovi a andělovi se přimotali také dva čerti a ti si chtěli pár "pomocníků - přikladačů dřeva na pekelný oheň" vzít s sebou...ale zase jsme je přesvědčili, že přeci jen ti naši lumpíci, nejsou až tak zlí....a navíc zazněl i slib, že se polepší. Přednesli jsme i pár básniček a zazpívali písničku a Mikuláš nás za to obdaroval svým zdravým balíčkem.

A aby toho nebylo málo, přijela za námi rodilá mluvčí anglického jazyka....a to až z daleké Austrálie. Předškoláčci i žáci si trochu rozšířili své obzory a také na vlastní kůži zjistili, jaké to je, když jim někdo nerozumí, neboť paní Kathy s nimi hovořila opravdu jen anglicky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář